Home » Hizmet Bölgesi » Kolay Halı Yıkama Teknikleri

Kolay Halı Yıkama Teknikleri

Halı yıkamalarında bilinçsiz yıkama halınıza zarar vermenize neden olacaktır. Özellikle halılarınızın dip kısımlarında yer alan pislikleri temizlemek yerine yüzey üzerinde halının her köşesine dağılmasına neden olabilirsiniz. Bu durumda hijyenik bir yıkamadan ziyade halınızın sağlığınız için daha tehlikeli olmasına neden olabiliyor.

Halılar, temel bir yüzey ile bu yüzey üzerinde yer alan tüyler olarak adlandırılan ve halının türüne göre uzunlukları değişen bir üst yüzeyden oluşmaktadır. Özellikle halılarınızın tüylerinin araları, toz ve kir gibi sağlığınızı tehdit eden unsurlar için tam ideal bir alan yaratmaktadır. Halılarınızın dokusu, ipliklerin bağlanma stili ve tabanı temizlenmeleri sırasında en büyük önem taşıyan kriterleri belirlemektedir.

Teknolojinin Halı Yıkama Tekniklerine Etkisi

Acıbadem halı yıkama fabrikası şubemizde halılarınızın bu kriterlere göre yıkama stillerini belirliyoruz. Özellikle halılarınızın bu kriterlerinin farklı olabilmesi nedeni ile halı yıkama yöntemleri de birbirinden farklılık gösterebiliyor. Halılarınızın öncelikle kaba temizliğinin yapılması açısından çeşitli süpürge makine ürünleri ile halılarınızın yüzeysel temizliğini yapıyoruz.

Daha sonra ise halılarınızın yapısına uygun olan oranlarda halı şampuanı belirlenmektedir. Özellikle halılarınızın ebatlarına ve yapısına göre halı şampuanı ve oranının belirlenmesi gerektiğini kesinlikle unutmayınız. Halılarınızın boyutu için yeterli olan ve yapısı için gerektiği kadar halı şampuanın seçimi ile halınızın kirlilik oranına göre 1/4 ya da 1/20 oranında su ile karıştırarak, kullanılması gerekmektedir.

Halı yıkama teknikleri özellikle gelişen teknoloji sayesinde daha modern ve daha kaliteli bir şekilde yıkama işlemi uygulanmasını sağlıyor. Halı makineye uygun şekilde yerleştirerek, halının en uzak köşelerinden başlayacak şekilde halı yıkama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Halı yıkamanın en önemli noktalarından birisinin de halıların yıkanmasından sonraki aşama olan halıların kurutulması işlemidir. Yıkama işleminin ardından halıların birkaç saat içerisinde havalandırılarak kurutulması gerekiyor.

Halının ıslak kalması durumunda kapalı mekanlarda halı çok kısa süre içerisinde kokacaktır. Bu yüzden kesinlikle halının yıkanmasının ardından halıların açık havada doğal şekilde kurutulması Acıbadem halı yıkama hizmetlerimizde sunuluyor. Böylelikle halılarınızın yıkanmasından sonra halılarınız açık havada tamamen doğal bir şekilde hava alarak kurumaya bırakılarak, daha uzun süreli ve daha hijyenik bir kullanım imkanı sunuluyor.