Home » Hizmet Bölgesi » Halı Yıkama Yöntemleri

Halı Yıkama Yöntemleri

Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler, halıların üretiminde kullanılan malzemeler ve halı türleri gibi değişkenler halı yıkama hizmetlerinde farklı yöntemlerin uygulanmasına neden olabiliyor. Bu çerçevede de günümüzde kullanılan 3 farklı halı yıkama tekniği bulunmaktadır.  Bu Maltepe Halı Yıkama teknikleri genel olarak halıların cinsine, kirlilik oranına ve özelliklerine göre uygulanması değişiklik göstermektedir. Üç tipte halı temizleme teknikleri vardır; bunlar halı fırçalama makinesi ile yıkama, havuz sistemi ve halı fırçalama makinesi kullanarak yıkama ve havuz sistemi ve otomatik halı temizleme makinesi kullanarak yıkama olarak üçe bölünmektedir.

Halı Yıkama Tekniklerinin Uygulanışı

Sürekli olarak gelişen modern dünyamızda bu gibi çeşitli teknolojik cihazlar ile farklı yıkama işlemleri için farklı halı temizleme teknikleri Küçükyalı Halı Yıkama merkezimizde aktif olarak kullanılıyor. Halı fırçalama makinesi ile halılarınızın yıkanması işlemi günümüz modern hizmetlerinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Özellikle daha ekonomik ve daha düşük maliyetli olması nedeni ile oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu teknikte halılarınız zeminin büyüklüğüne göre yere serilerek, ıslatılmaktadır. Daha sonra halınızın yapısına uygun olan halı temizlik ürünleri dökülerek, halı fırçalama makinesi ile üzerinden geçilerek fırçalanmaktadır. Daha sonrasında sıkma makinesinde sıkma işlemine tabii tutularak, kurumaya bırakılmaktadır. İkincil olarak uygulanan halı yıkama teknikleri arasında yer alan havuz sistemi ve halı fırçalama makinesi kullanımında ise içerisine deterjanlı su doldurulmuş olan havuzda bir gece öncesinden ıslatılmaktadır.

Özellikle yoğun kiri bulunan halılarınızın kirlerinin yumuşamasıyla sabah yine zeminin büyüklüğüne göre yere serilir ve fırçalama makinesi ile üzerinden geçilerek fırçalanmaktadır. Kurumu işleminden önce en son sıkma makinesinde sıkıldıktan sonra kurumaya bırakılmaktadır. Bir diğer yıkama tekniği olan havuz sistemi ve otomatik halı yıkama makinesi kullanarak yıkamada ise yine halılarınız bir gece öncesinden içerisi deterjanlı su ile doldurulan havuzda ıslatılmaktadır. Kirleri yumuşayan halı daha sonra otomatik yıkama makinesinde yıkanarak durulanmaktadır.