Home » Hizmet Bölgesi » Evcil Hayvan Bulunan Evlerde Halı Yıkama ve Bakımı

Evcil Hayvan Bulunan Evlerde Halı Yıkama ve Bakımı

Standart kullanımda dahi çok yoğun kirlenmeye maruz kalması engellenemeyen halılar, özellikle evcil hayvanların olması halinde çok daha ciddi bir kirlenmeye yol açabilir. Evcil hayvanlar, evlerin neşe ve mutluluk kaynağıdır. Ancak evcil hayvan bulunan evlerde, halı bakımı konusunda daha dikkatli olunması gereklidir. Zaten evinde kedi ya da köpek gibi evcil hayvanı bulunan kişilerinde bildiği bir konu olan halı bakımının zorluğu, bu neşe kaynakları için katlanılacak bir konudur. Ancak yine de evcil hayvan olan evlerde halıların bakımının ve temizliğinin daha titiz şekilde yapılması, sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle de Maltepe Halı Yıkama merkezimize başvuruda bulunarak, derinlemesine halı yıkama hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Evcil hayvanların dönemsel ya da genel olarak döktükleri tüyleri ve ayrıca her ne kadar eğitimi olursa olsun yaşanan çeşitli kazalar halıların çok fazla ve çok sık şekilde kirlenmesine neden olacaktır. Bu durumda insan sağlığı açısından ciddi tehditler oluşturacaktır. Burada önemli olan tıpkı lekelerde olduğu gibi kısa süre içerisinde müdahale etmektir. Böylece hem leke kalmamasını hem de halınıza koku sinmemesini sağlayabilirsiniz. Maltepe Halı Yıkama servisinde halı yıkama hizmetlerinde kullanılan özel solüsyon ve halı şampuanları ile halılarınız en dip kısımlarındaki tüy vb. maddelerden dahi arınır.

Evcil Hayvan İdrar Sorunu ve Lekesi

Bunun dışında da profesyonel Maltepe Halı Yıkama merkezinin halı yıkama işlemini daha sık şekilde yapmanız gerekiyor. Normalde halınızı 3 ila 4 ay gibi sürelerde yıkattırmanız yeterli olurken, eğer evinizde beslediğiniz bir evcil hayvanınız varsa bu süreyi en fazla 3 ayda gibi bir süreye kısaltmalısınız. Eğer ki evcil hayvanınızın tuvaleti ya da normal olan istifrası gibi bir sorunla karşılaştığınızda en kısa süre içerisinde halınızı yıkattırmanız daha sağlıklı ve hijyenik olacaktır. Ancak kesinlikle halınızı yıkattırmalısınız, aksi halde kendiniz yıkadığınızda halınızın en dip kısımlarına inemeyeceğiniz için yüzeysel bir yıkama olacaktır ki bu da böyle bir durum için yetersiz kalacaktır.

Ayrıca evcil hayvanınızın, halınız üzerinde bu şekilde bir durum oluşturması, halınızın renginin solmasına ve kokmasına neden olması da halınızın kullanım ömrü ve hijyenikliği açısından dezavantaj oluşturacaktır.  Bu konuda bilmeniz gereken en önemli konu, evcil hayvanınızın idrar ve istifrası halınızın yüzeyinde kalmayarak, halı elyafına işlemesi, halının hem astarına hem de altında bulunan döşeme malzemesine kadar ulaşacaktır. Bu yüzden profesyonel düzeyde Maltepe Halı Yıkama hizmetleriyle halınızı yıkattırmalısınız. Bu yıkama yöntemleri sayesinde halılarınızda evcil hayvanınızın istifra veya idrar yapma sorunlarının hijyen açısından temizliği sağlanabildiği gibi aynı zamanda da koku oluşumunun da önüne geçilebilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca halınızı gün içerisinde düzenli olarak havalandırarak koku gibi unsurları yok edebileceğiniz gibi sık sık elektrik süpürgesiyle süpürerek de tüy sorununun önüne büyük oranda geçebilirsiniz.