Home » Hizmet Bölgesi » Taşınmalarda Halılar Nasıl Taşınmalı

Taşınmalarda Halılar Nasıl Taşınmalı

Taşınma süreci başlı başına oldukça zorlu ve yorucu bir süreçtir. Özellikle evdeki eşyaların başına bir şey gelmeden nakliye edilmesi taşınmanın daha zorlu olmasına neden oluyor. Taşınma sırasında evin tüm eşyalarının önemli olmasına karşın halılar, bu konuda çok daha önemli hale geliyor. Özellikle taşınmalar sırasında nakliye firmalarının halılara pek fazla önem göstermemesi, halılarınıza zarar verebiliyor. Bu nedenle taşınma sırasında halılarınıza kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu noktada öncelikle yeni bir eve taşındığınızda eşyalarınızın temiz olması açısından halılarınızın profesyonel bir halı yıkama hizmeti ile derinlemesine yıkanması, yeni evinizde daha temiz ve daha hijyenik kullanabilmenizi sağlayacaktır. Bunun dışında da halılarınızın taşınması sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat ederek, halılarınızı daha ideal şekilde taşıyabilirsiniz.

 

Taşınmadan Önce Halılarınızı Yıkatın

Öncelikle halınızı taşımaya hazır hale getirirken, halınızı rulo haline getirmeniz gerekiyor. Halınızı rulo haline getirirken de kesinlikle üst yüzeyinin iç kısımda kalmasını sağlayacak şekilde halınızı rulo haline getirmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca rulo haline getirdiğiniz halılarınızı, halı kılıflarına sarmaya ya da nakliye firmasının sarmasına dikkat ediniz. Böylece nakliye sırasında halınızı kirlenmeye ve ıslanmaya gibi olumsuz durumlara karşı koruyabilirsiniz.

Taşınma sırasında profesyonel olarak alacağınız halı yıkama hizmetine de dikkat etmeniz gerekiyor. Halınızın yıkama işleminden sonra kuruma aşamasının taşınma sürecinize denk gelmemesine önem göstermelisiniz. Aksi halde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına Acıbadem halı yıkama hizmetlerinden kesinlikle taşınma süreciniz başlamadan önce evinize halınızın teslim edileceği bir tarih almaya dikkat ediniz.