Home » Hizmet Bölgesi » Shaggy Halı Yıkama ve Bakımı

Shaggy Halı Yıkama ve Bakımı

Günümüzde halılar pek çok farklı malzeme ve teknik ile üretilmektedir. Halıların kullanım alanlarına ve kullanım ihtiyaçlarına göre değişen farklı türleri bulunuyor. Son dönemlere damgasını vuran Shaggy halı modelleri de bunlardan birisidir. Maltepe Halı Yıkama merkezimiz, üretiminde olduğu gibi halıların yıkama işlemlerinde de üretim malzemelerine ve üretim tekniklerine göre en uygun yıkama yöntemleri ile temiz ve hijyenik hale getirilmesini sağlıyor. Böylelikle son derece hassas yıkama ile Shaggy halıların özelliklerini yitirmemeleri sağlanıyor.

Bu noktada en önemli örneklerden birisi de son dönemlerde oldukça popüler olan Shaggy halı modelleridir. Çok daha fazla tüye sahip olan Shaggy halı modellerinde Maltepe halı yıkama işlemi bile daha farklı şekilde uygulanmalıdır. Tüylerinin daha fazla olması nedeni ile Shaggy halı modellerinin daha derinlemesine ve daha sık bir şekilde yıkanması gerekiyor. İlk bakışta post izlenimi veren bu yeni moda halı modellerinde hijyen kurallarının göz önünde bulundurularak, shaggy halıların yıkanması ve bakımına özen gösterilmesi gerekiyor.

Shaggy Halı Yıkama Sırasında Önemli Noktalar

Böylece Shaggy halı modelleri ile hem çok daha hijyenik hem de çok daha şık bir görünüme sahip olacak şekilde kullanabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Hav boyları üç ila 5 santim arasında değişen dekoratif Shaggy halılar özenli ve hijyenik olması açısından yapılacak halı yıkama işlemlerinde modern teknikler ile derinlemesine yıkanmaması durumunda hav diplerinde biriken toz, mayklar ve akarlar sebebi ile sağlığınız açısından büyük tehlikeler yaratabilmektedir.

Günümüzde Maltepe halı yıkama hizmetlerinde kesinlikle Shaggy halıların yıkanması sırasında modern teknikler ile kaliteli ve derinlemesine bir yıkama işlemi gerçekleştirilse de Shaggy halıların yıkanması kadar bakımı da çok önemlidir. Bu nedenle de misal olarak normal bir halınızı haftada üç kez elektrik süpürgesiyle süpürüyorsanız, Shaggy halınızda sürekli hijyen olması için kesinlikle haftada mümkünse gün aşırı olarak elektrik süpürgesiyle süpürmeniz gerekiyor. Bu sayede Shaggy halınızın çok fazla kir ve toz toplayan uzun havlarını sürekli hijyenik kalmasını sağlayarak, hem halınızın yapısını kaybetmeyerek, çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz hem de çok daha hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yıkama sürelerinin arasını da çok az tutmanız gerekiyor. Hele ki evde bir bebek bulunuyorsa Shaggy halıların bakımına ve temizliğine çok daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor