Home » Çiçek Halı Yıkama » Halı Kullanımı ve Halı Yıkama Süreleri İçin Öneriler

Halı Kullanımı ve Halı Yıkama Süreleri İçin Öneriler

Bebekli evlerde bu konu çok daha önemli bir hale geliyor. Bebeklerin gün boyu üzerinde bulundukları halıya ellerini sürmeleri ve daha sonra ellerini ağızlarına götürmeleri oldukça sağlıksız olacaktır. Bu yüzden kesinlikle haftada ortalama üç defa elektrikli süpürge yardımıyla halılarınızı süpürmelisiniz. Çünkü gün boyunca halılar yapısal özellikleri gereğince pek çok zararlı etkeni üzerine çeker. Gün içerisinde evinizde en çok kullandığınız eşya olan halılarınız, gün sonuna kadar pek çok etmene maruz kalmaktadır. Özellikle gözle ayrıntılı olarak bakmadığınız sürece kendisini göstermeyecek niteliklerdeki unsurlar, halınıza yapışarak tüm hijyenliğini kaybetmektedir. Özellikle halınızın dip kısımları burada ön plana çıkıyor. Saç teli, ölü deri ve mikroplar gibi pek çok sağlıksız unsur, halılarınızın en dip kısımlarında birikiyor. Bu unsurlarda halınızın dip kısımlarını detaylı incelemediğiniz takdirde görünmemektedir. Ancak beyaz çoraplarınızla halınıza bastığınızda ya da açık renk bir kıyafetle halınıza oturduğunuz zaman halınızın ne kadar kirli olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle de halınızın temizliğine çok dikkat etmeniz gerekiyor.  Maltepe Halı Yıkama merkezimizin uzmanları bu ürünlerdeki kullanımda dikkatli olunmasını tavsiye ediyor.

1 Haftada En Az 3 Kez Süpürme

Böylece halınızdaki pislikleri makineye çekerek, sürekli hijyenik kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca halılarınızı en azından haftada bir silmeniz gerekiyor. Bu sayede daha uzun süreli temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Ancak halınızı silerken kesinlikle sert ve güçlü bir şekilde ovalamayın. Bu şekilde tüm kir ve mikropları halınızın en dip kısımlarına atmış olursunuz. Bu da sadece yüzeysel bir temizlik sağlayarak, aldatıcı temiz bir görüntünün oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden Maltepe Halı Yıkama hizmetlerinden kesinlikle yararlanmalısınız. Bu hizmetlerde halılarınız daha derinlemesine bir temizliğe tabii tutuluyor. Bunun dışında da halınızın üzerine keskin ya da sivri ayakları olan eşyalarınızı koymaktan kaçınmalısınız. Bu eşyalar halınıza zarar vereceğinden halınızın ömrünün kısalmasına neden olursunuz. Ancak bu konuda daha dikkatli hareket ederek hem halınızın görselliğini koruyabilir hem de daha uzun süreli kullanımının olmasını sağlayabilirsiniz.

Halılarınız için yıkama işlemlerini kesinlikle evde yaşayanların sayısına ve kullanım yoğunluğuna göre 3 ila 6 ayda bir ve 9 ila 12 ayda bir olacak şekilde profesyonel yıkama firmalarına yaptırmalısınız. Bu konuda Bostancı Halı Yıkama hizmetleri modern tekniklerle kaliteli yıkama hizmeti sunuyor.