Home » Çiçek Halı Yıkama » Shaggy Halı Yıkama

Shaggy Halı Yıkama

Kalın ipleri bulunan Shaggy halılarda isteğe göre bükümlü ve düz cinsler bulunuyor. Farklı dekorasyonlara kolaylıkla uyum sağlayabilmesi ve farklı tasarım, boy ve desenlerde üretilebilmesi de sık kullanılmasının nedenleri arasında yer alıyor. Son yıllarda halı modelleri arasında öne çıkan Shaggy halı modelleri, özellikle yumuşak, puf ve şık görünümleriyle ilgi çekiyor. Genel görünümüyle uzun ve kalın tüylü bir post görünümüne sahip olması da son zamanlarda bu kadar yoğun talep görmesine neden oluyor. Shaggy halılarında tüyleri yani hav boyları genel olarak 3 ila 5 santim arasında değişiyor. Bu yüzden de diğer halı modellerine göre çok daha uzun hav boylarına sahiptir.

Elyafında kullanılan ipliğin yumuşak olması yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilmesini sağlıyor. Diğer halı modellerinden daha farklı yapıya ve görünüme sahip olan Shaggy halılarda klasik halı tasarımından daha uzak ve modern çizgiler kullanılıyor. Shaggy halılarda kesinlikle üzerine yoğun baskı uygulayacak sehpa, koltuk ve masa gibi eşyaların konulmaması gerekiyor. Aksi halde bu baskı noktalarında kabarık ve yoğun görünüm kaybolarak, halının özelliğini yitirmesine neden olur. Kaliteli dokusu ile alerji yapmayan, insan ve çevre sağlığına zararlı maddeler içermemesi de kullanımında önemli rol oynuyor. Ancak uzun hav boylarına sahip olan ve çok sık havları bulunan Shaggy halıların dip kısımlarına inen tüm pisliklerin temizlenmesi için profesyonel Maltepe halı yıkama uygulamaları gerekiyor.

Çünkü normal yıkama yöntemleri ile Shaggy halıların dip kısımlarına inilmesi mümkün değildir. Bunun da yüzeysel bir temizliğe neden olması da hijyen açısından olumsuz bir duruma neden oluyor. Shaggy halıların yoğun tüyleri çevredeki tüm tozları üzerine topladığı gibi insan etkisi olan saç teli, ölü deri ve daha pek çok farklı kiri içerisinde kolaylıkla toplayabiliyor. Profesyonel Maltepe halı yıkama uygulamalarında kullandığımız teknolojik halı makineleri ile yoğun tazyikli su eşliğinde halının en dip kısımlarındaki pisliklerin temizlenmesini sağlıyoruz.

Yoğun ve uzun havları da bu pisliklerin halının içerisinde daha kolay şekilde kaybolmasına neden oluyor ki bu da pisliklerin en dip kısmına yapışmasına neden oluyor. Bu hijyen açısından olduğu kadar Shaggy halıların kabarık ve püsküllü yapısını daha çabuk yitirmesine ve ömrünün daha kısa olmasına neden olabiliyor. Bu işlemler sırasında kullanılan kaliteli ve Shaggy halıların yapısına uygun halı şampuanları ile de halının yumuşaklığını, yoğunluğunu ve görünümünü kaybetmemesini sağlıyoruz. Maltepe Halı yıkama uygulamaları ile de Shaggy halıların daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra düzenli uygulanmalarında hijyenik ve etrafa güzel kokular yayacak şekilde kullanımını sağlıyor.