Home » Çiçek Halı Yıkama » Halı Yıkama İşlemi İle Toz Akarları Yok Edilir mi?

Halı Yıkama İşlemi İle Toz Akarları Yok Edilir mi?

Halılar gözle görülmeyen şekilde de ciddi oranda kirlenmeye maruz kalır. Bağlarbaşı halı yıkama merkezimiz bu kirlerin yüzde yüz oranında çıkartılması için özel teknikler ile tüketicilere yardımcı olur. Özellikle toz akarları ekolojik denge içerisinde önemli bir görevi bulunan bir canlı türüdür. Yüz ellinin üzerinde türü bulunan akarlar pas, bitki, kadife, toz ve daha birçok gıdayla beslenen eklem bacaklılardan 55 mikron boyutunda, gözle görülemeyen canlılardır. Toz akarları insanların dökülen derisi parçacıklarıyla beslenirler. Sürekli olarak dökülmekte olan insan derisi parçaları, bu canlılar tarafından sürekli olarak yenilmediğinde, dünya insanlar için çok da verimli bir yaşam ortamı sunamazlar.

Bununla birlikte sürekli olarak deri parçalarıyla beslenen toz akarları veya yaygın olarak bilinen adlarıyla mite’ lar (Mayt), tüm yaşam alanlarında ve halı, koltuk, yatak gibi kullanım eşyalarında toz halinde bir görünüm oluşturmaya ve sürekli olarak çoğalmaya başlarlar. Elbette bu durum yaşam ortamının hijyen kalitesini düşürmeye ve insan sağlığını ciddi ölçüde tehdit eder duruma gelmesine neden olurlar. Mite’ ların yanı sıra çeşitli bakterilerinde kullanım eşyalarının üzerinde kullanıldıkça çoğalması, özellikle halı yıkama, koltuk yıkama, yatak yıkama ve benzeri temizlik işlemlerini yüksek derecede önemli işlemler haline getirir.

Bakteriler ve Mikroplar İçin Özel Halı Yıkama Müdahaleleri

Mite ve bakterilerin halılar üzerindeki hakimiyetini azaltmak ve yaşam ortamlarının gerekli hijyenini sağlayabilmek için, profesyonel halı yıkama işlemi doğru bir yöntemle yapılmalı ve yıkama işlemi sırasında doğru hijyen malzemeleri kullanılmalıdır. Bunlara paralel olarak halıların yıkandıktan sonraki kurutma aşaması da, hijyenin sağlanması açısından en az yıkama işlemi kadar önemlidir. Çiçek halı yıkama, halıların hijyeninin ve temizliğinin doğru bir şekilde sağlanması için yeni nesil yöntemler ve teknolojinin hizmetimize sunduğu en son teknikleri kullanabilen, uzun süreli sektörel deneyimini ve birikimi, çağımızın tüm yenilikleriyle harmanlayabilen hizmet yapısıyla, tüketicilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilmek amacıyla, ilk günün heyecanıyla nitelikli hizmet sunumuna devam etmektedir. Halı temizliği, koltuk temizliği, yatak temizliği, her türlü yaşam ortamında kullanılan kullanım araçlarının doğru bir şekilde temizlenmesi ve yaşam alanlarının hijyeninin tam olarak sağlanması konusunda uzman ve deneyimli ekibiyle, nitelikli bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor.

Yaşam alanlarınızın temizliği ve hijyeninin sağlanması konusunda en büyük yardımcınız olan Maltepe halı yıkama, konu ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bilgiye hızlı ve istediğiniz zaman ulaşabilmeniz amacıyla, geniş bir veri ve bilgi arşivini web platformu aracılığıyla tüm tüketicilerimizin hizmetine sunuyor. Hijyen ve temizlikle ilgili merak ettiğiniz veya bilmediğiniz birçok konuda bilgi alabileceğimiz platformumuz aracılığıyla, tüm hizmet taleplerinizi tarafımıza hızlı bir şekilde her gün ve her saat olmak üzere iletebilirsiniz. Tüm hizmet talepleriniz en kısa süre içerisinde yanıtlanarak, gerekli bilgi ve hizmet talebiniz doğrultusunda adresinize ulaştırılır.

Maltepe halı yıkama ihtiyaçlarınıza, İstanbul Anadolu yakasında faaliyet göstermekte olan kuruluşumuz, tüm hizmet talepleriniz ve teklif taleplerinize en kısa süre içerisinde yanıt verebilmektedir. Sağlığınızı tehdit eden tüm unsurlardan kurtularak, hijyen içerisinde ve sağlıklı bir yaşam ortamında yaşamınızı sürdürerek, yaşam standartlarınızı yükseltmenize yardımcı olan kuruluşumuz, profesyonelliğin ve kurumsallığın tüm avantajlarını tüketicileri lehine kullanarak, sektöründe rol model olan bir hizmet yaklaşımını tüketiciye sunmaya büyük bir gayretle devam ediyor.