Home » Çiçek Halı Yıkama » Hijyenin Sağlığımız Üzerindeki Önemli Etkisi

Hijyenin Sağlığımız Üzerindeki Önemli Etkisi

Dış etkilere en fazla maruz kalan eşyalardan biri olan ve aynı zamanda yaşantımız içerisinde de en önemli rollerden birini oynayan halılarımızın temizliği ve hijyenine üst düzeyde dikkat etmemiz, halı temizliğinin alanlarında profesyonelleşmiş kişilere yaptırılmasıyla yüzeysel temizlik yerine derinlemesine temizlik yapılmasının sağlanması önemli bir detaydır. Evlerimizde çeşitli hijyen malzemeleri kullanarak yaptığımız temizlikler geçici ve yüzeysel temizlikler oluşturmakla birlikte, bakteri, mikrop gibi pek çok canlı için toplanma bölgeleri olan halıların profesyonel Maltepe Halı yıkama işlemlerinden geçirilerek gerekli hijyen koşullarını sağlanmasına dikkat etmemiz, sağlığımız açısından büyük bir önem arz eder.

Sağlıklı bir yaşamın en büyük sırrı ise, yaşamlarımızı sürdürdüğümüz alanların hijyen koşullarının yeterliliğidir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur atasözümüzün de hatırlattığı üzere sağlığımızın iyi olması kaliteli ve nitelikli yaşamın sırları arasında ilk sırada gelir. Özellikle yaşamlarımızın en önemli bölümlerini geçirdiğimiz evlerimizde gerekli hijyen koşulları sağlanamıyorsa, sağlığımız üzerinde oluşturduğu etkiler aynı zamanda tüm yaşantımıza da negatif sonuçlar yükler. Evlerimizin hijyeninin sağlanmasında, sürekli olarak kullanılan veya kullanılmasalar bile üretiliş amaçları itibariyle bulundukları yerlerde sürekli bir şekilde toz, kir, bakteri ve çeşitli mikroplara maruz kalan kullanım eşyalarının sık dönemlerle hijyenlerinin sağlanması bir zorunluluktur. Bu eşyalar arasında halılar, koltuklar, perdeler, yatak ve yorganlar en sık temas ettiğimiz kullanım eşyaları olmaları itibariyle de hijyenlerine en fazla önem vermemiz gereken eşyalar arasında yer alırlar. Maltepe Halı yıkama bu alanda tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı oluyor.

Halı Yıkama İşlemleri

Profesyonel Maltepe Halı yıkama işlemi, halıların üretiliş özelikleri ve dokunduğu ipliklere bağlı olarak farklı yıkama işlemlerinden geçirilmesini ve farklı ve özel hijyen malzemeleri kullanılarak yıkanmasını gerektirir. Örneğin; bir yün halı yıkama işlemi ile makine halısı yıkama işlemiz aynı şekilde yapılırsa, yün halı yıkama işleminin yeterli hijyeni sağlamadığı ve aynı zamanda yün halıda çeşitli yan etkiler oluşturduğu rahatlıkla gözlemlenebilir. Dahası yün halı yıkama işleminin kendi özelliklerine uygun olarak yapılmaması, maddi ve manevi değerler taşıyan bu halıların kullanım ömürlerinin azalmasına da sebep olabilir.

Bu sebeple halı yıkama işleminden de önce, halıların hangi dokuma özelliklerine sahip olduğunun ekspertizinin yapılması en önemli ayrıntıdır. Bunu takip eden süreçte, halının hangi yöntemle yıkanacağına ve hangi hijyen malzemelerinin kullanılması gerektiğine dair doğru karar verilebilir. Üretilişleri uzun yıllar öncesine dayanan ve maddi değerlerinden çok manevi değerler yüklü paha biçilemez halıların yıkanması ve daha uzun yıllar kullanılabilmesi için gerekli profesyonel bakış açısına ve mesleki birikime sahip olan kuruluşumuz, Maltepe yün halı yıkama işlemleri için çok özel bir hizmet süreci yürütür.

Halıların türlerinin titiz bir çalışmayla belirlenmesinin ardından, halılar türlerine göre tasnif edilerek öncelikle farklı özelliklere sahip toz alma ve çırpma makineleri kullanılarak, üzerlerinde birikmiş fazla toz ve çeşitli dış etkenlerden arındırılır. Bu işlemin ardından yine türlerine göre farklı yıkama makineleri ve farlı hijyen malzemeleri kullanılarak halılar üstün nitelikli bir arınmaya tabii tutulur. Üzerinde birikmiş fazla suyun sıkılması işlemiz yine halıların türlerine göre farklı ve hassas makineler aracılığıyla yapılır. Tüm bu işlemlerin ardından yine halıların türlerine göre kurutma makinesi veya kurutma odası kullanılarak, halıların doğal yollarla ve sağlanmış olan hijyen koşullarını kaybetmeden kurutulması aşamasına geçilir. Gerekli kuruma oranı sağlandığında, kalite kontrol ve bakteri testi aşamalarından geçirilen halılar, paketlenerek tüketicimizin adresine teslim edilmek üzere gezici ünitelerimize aktarılırlar. Tüm aşamalarında halılarınızın değerinin ve yaptığı işin yüklediği üst düzey sorumluluğun bilincinde bir hizmet sunan firmamız, yaşam alanlarınızın sağlık standartlarını ve paralel olarak yaşam kalitenizi yükseltmek için özel çözümler üretmeye devam ediyor.

Koltuk Yıkama İşlemleri

Yaşam alanlarında ki sağlık standartlarını en fazla etkileyen bir diğer kullanım eşyası olan koltuklar, sık kullanılmaları ve aynı zamanda dış etkilere fazlaca maruz kalmaları sebebiyle yoğun bir şekilde ve hızlıca kirlenirler. Aynı zamanda en fazla temas sağladığımız eşyalar arasında yer alan koltukların hijyen standartlarının dönemsel ve sık bir şekilde sağlanması bir zorunluluktur. Bununla birlikte hem kullanılan kaplama malzemelerinin çok farklı tür ve çeşitte olması ve hem de taşınması kolay olmayan bu tür eşyaların temizliğinin gerektiği gibi yapılması, normal temizlikle sağlanamaz. Ev temizliği sırasında sildiğimiz ve çeşitli hijyen malzemeleriyle temizlemeye çalıştığımız koltuklar, ancak yüzeysel ve geçici sonuçlar ortaya koyacak ve giderek daha fazla olmak üzere sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple koltukların yerinde yıkanması konusunda üstün nitelikli bir hizmet sunumu gerçekleştirmekte olan Maltepe Halı yıkama fabrikamızın profesyonel hizmet sunumuna başvurmanızı öneriyoruz. Farklı ve hassas kumaş türleriyle dekoratif özellikler yüklenmiş olan koltukların, doğru bir şekilde yıkanması ve dolayısıyla uzun bir kullanım ömrüne sağlığımızı olumsuz olarak etkilemeden sahip olmasını sağlamak için, yerinde koltuk yıkama hizmeti sunan firmamızın, profesyonel hizmetlerinden faydalanmanızı öneriyoruz. Özel ve ileri teknolojiye sahip ekipman desteği ve sektörel birikime sahip profesyonel temizlik ekiplerimiz tarafından yerinde hijyeni sağlanan koltuklarınız yaşam kalitenizi yükselten bir unsur olarak yaşamınızı paylaşmaya devam edecektir.

Bakterilerin doğru hijyen yöntemleri kullanılarak yok edilmesi için gerekli temizlik ve hijyen koşullarını sağlamak, eşyaların boyutları, kullanım alanları ve üretiliş özelliklerine bağlı olarak profesyonel müdahale olmadan mümkün olamaz. Bu sebeple alanında benzersiz bir birikim ve deneyime sahip olan firmamız, ileri teknolojinin sektörel olarak sunduğu tüm yenilikleri, çağımızın ihtiyaçlarına özel olarak yeniden yorumlanmış olan hizmet anlayışıyla eşsiz bir hizmet yaklaşımı geliştirerek farklı çözümler sunarak, yaşam alanlarının hijyen standartlarının doğru ve eksiksiz olarak sağlanmasını sağlayabilmektedir. Yüksek hizmet standartları ve koşulları sunabilen firmamız, pek çok özelliğinin yanı sıra, manevi değerleri de genel olarak yüksek olan halı, koltuk gibi kullanım eşyalarının, kullanım ömürlerinin uzaması için özel bir çaba gösterir ve bu amaçla tüm halıların ve koltukların üretim özelliklerini en doğru şekilde belirleyerek, buna göre bir yıkama yönetimi uygular.

Doğru yıkama yönetmi, doğru hijyen malzemesi kullanımı, toz alma ve kurutma aşamalarının doğru bir şekilde yapılması eşyaların üretim özelliklerine göre yapılarak, müşterilerimizin artan hizmet beklentilerine en çözümsel sonucu ortaya koyar. Tüm hizmet yaklaşımımız, tüm bu sorumlulukların bilinciyle yürütüldüğü gibi, aynı zamanda kişilerin sağlıkları üzerinde önemli etkileri bulunan bu eşyaların hijyeninin en doğru şekilde yapılması sorumluluğunun da bilincindedir.

Hizmet türlerimiz, tüm hijyen çözümlerimiz ve hizmet niteliklerimizle ilgili olarak ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğiniz web sitemiz aracılığıyla aynı zamanda tüm sorularınızı ve hizmet taleplerinizi de tarafımıza iletebilirsiniz. Her gün ve her saat olmak üzere taleplerinizi bırakabileceğiniz çağrı merkezimiz, en kısa süre içerisinde hizmet taleplerinizin sonuçlanmasını sağlayacaktır.

1 Yorum

  1. örsan dedi ki:

    web siteniz çok güzel ve aydınlatıcı tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim